Gold Üye Reklam

 
Facebook
 
Üye Panel
Kullanıcı Adı :
Şifre :
Kayıt Ol
Şifremi Unuttum
İEÜ öğrencilerine girişimcilik sertifikası

UYGULAMALI girişimcilik dersini başarıyla tamamlayan İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) öğrencileri, KOSGEB İzmir Güney Bölge Müdürü Recep Özçevik, İEÜ Rektörü Prof. Dr. Can Muğan, İEÜ İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Fehmi Baklacı'dan sertifikalarını aldı. Törende konuşan KOSGEB İzmir Güney Bölge Müdürü Recep Özçevik, katma değer yaratmak isteyen bütün girişimcilere devlet desteği verildiğini belirterek, "Yeni çıkan düzenleme ile artık KOSGEB web sitesinde dolduracağınız basit bir formla işletmenizi kurabileceksiniz. Maddi destek mekanizması artık çok daha hızlı ve verimli işliyor.  KOSGEB'in bunun yanında verdiği özellikle Ar-Ge desteklerinden de faydalanılması yararlı olacaktır" dedi.
İEÜ Rektörü Prof. Dr. Can Muğan da, TÜSİAD Girişimcilik Bayrağı'nı 3. kez üst üste kazanmanın girişimcilikte üniversite olarak iddiasını kanıtladığını söyledi. Prof. Dr. Muğan, destekleyici kurumlarla stratejik ortaklıkların artarak devam edeceğini kaydetti.
'Derste girişimcilik'
İEÜ İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Fehmi Baklacı da, derse ilginin arttığına dikkat çekerken, İEÜ Embryonix Şirketler Müdürü ve Öğretim Görevlisi Taylan Demirkaya, öğrencilerde girişimcilik farkındalığı yaratmayı amaçladıklarını ifade etti. Demirkaya, İlk olarak 24 öğrencinin Girişimcilik Dersini aldığını, bugün sayının 300'e ulaştığını aktardı. Demirkaya, “Öğrencilerimiz ders sırasında yeni bir fikir nasıl oluşturulur ve bu fikir, iş modeline nasıl çevrilir sorularının yanıtlarını öğrendi. İş fikrinin hayata geçmesinde pazar araştırması çok önemlidir. Finansal planlama o işletmenin geleceğini belirler. Öğrencilerimiz dönem boyunca bunları öğrendiler ve bu süreçte de iş fikri ve iş modeli yarattılar" dedi.
Sertifikalarını alan öğrenciler, KOSGEB tarafından verilen uygulamalı girişimcilik desteğini almaya hak kazandı. İş fikirlerini hayata geçirmek isteyen öğrenciler, 50 bin TL'si hibe 100 bin TL'si 54 ay faizsiz geri ödemeli kredi şeklinde 150 bin TL'lik destek alabilecek.

İZMİR, (DHA)

Tarih : 28.2.2017
Yorum Yaz
Ad-Soyad:
E-Mail :
Mesaj:
En fazla 500 karakter. 500 karakter kaldı.
Güvenlik:
Yorumlar
Henüz yorum yapılmadı.
 
Luvoco Gourmet Coffee

 
Lokman Aktar

 
Tostcuu

 
Viking Burgers

 
Bulgurium Bayilik

 
Girişimcilik
İş Fikri Olanlar, Gi..
MEK, İŞ-KUR, KOSGEB ve Kent Konseyi Kadın Meclisi’nin ortaklaşa düzenlediği uygulamalı girişimcilik kursu başlıyor. Her..
Devamı >
Genç yatırımcı ‘Burg..
Genç girişimcilerin yeni yatırım alanı burger restoranları oluyor. Türkiye’de hızla yayılan burger restoranları kurumsal..
Devamı >
Maliyetsiz Pazarlama..
Maliyetsiz Pazarlama, Yeni kurulan işletmenizin pazarlama aşaması için para harcaması gerekip gerekmediğini bilmelisi..
Devamı >
Genç kızların girişi..
Henkel’in saç bakım markası Gliss, genç kızları hayal kurmaya teşvik etmek ve girişimcilik konusunda cesaretlendirmek iç..
Devamı >
Girişimciler sertifi..
ADANA'da Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜMSİAD) ve KOSGEB işbirliği ile gerçekleştirilen ve Adana Ümit Kaymak Aka..
Devamı >
Marka Olma Süreci ve..
Nasıl Marka Olunur? Marka en temel tanımıyla, mal veya hizmetlerinizin aynı alanda diğer hizmet verenlerden ayrılması..
Devamı >
ADÜ’lü gençlere usta..
“KOBİ’lerde Girişimcilik ve İnovasyonun Önemi” konulu etkinlik, Aydın İli Stratejik Planlama ve Yenilik Merkezi (AİSYEM)..
Devamı >
İstanbul Kişisel Gel..
Alanında uzman gerçek eğitimcilerden, profesyonel eğitimler alıp Cv'ne fark katmak istiyorsan bu zirve tam senlik. Ki..
Devamı >
Girişimcileri Şahlan..
Birçok girişimcinin iş ve istihdam oluşturma potansiyelini ortaya çıkarma fırsatı tanıyan ve bu yıl beşincisi düzenlenec..
Devamı >
Kadem'den “Uygulamal..
Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Antalya Temsilciliği 30 kursiyere “Uygulamalı Girişimcilik” eğitimi verdi. “Uygulama..
Devamı >
İEÜ öğrencilerine gi..
UYGULAMALI girişimcilik dersini başarıyla tamamlayan İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) öğrencileri, KOSGEB İzmir Güney Bö..
Devamı >
KOSGEB girişimcilik ..
KOSGEB girişimcilik sertifikası ile sahada aktif olarak iş kurma veya bir ortaklığa katılmak için gerekli eğitiminizi re..
Devamı >
İzmir'de Gençlere gi..
GÖZDE Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Kenan Kalı, gençlere  iş dünyasında zorluklarla baş etmenin yollarını anlatır..
Devamı >