Gold Üye Reklam

 
Facebook
 
Üye Panel
Kullanıcı Adı :
Şifre :
Kayıt Ol
Şifremi Unuttum
KOSGEB girişimcilik sertifikası nasıl alınır?

KOSGEB girişimcilik sertifikası ile sahada aktif olarak iş kurma veya bir ortaklığa katılmak için gerekli eğitiminizi resmileştirmiş olursunuz ve sahadaki iş fırsatlarını değerlendirmekte avantaj elde edersiniz. 
Özellikle yeni mezunların ve henüz bir işe sahip olmayıp girişimcilik hayalleri kuranlar için KOSGEB büyük destek sağlamaktadır. Bir projeniz veya sahada aktif olarak çalışma planınız varsa İŞKUR aracılığı ile KOSGEB sertifikası alabilmek adına gerekli çalışmaları başlatabilirsiniz. 

Çeşitli eğitim süreçleri sonunda alabilinen bu sertifika için verilen eğitimler KOSGEB ile ilişkili çeşitli kurumlarca verilmektedir. 1-1,5 ay süren bu uygulamalı eğitim kapsamında alınılan dersler 4 ana modülden meydana gelir ve sertifika sahibi olmak isteyen kişi verilen bu eğitimin %80’ine zorunlu olarka katılmak durumundadır aksi takdirde sertifika alamamaktadır. Sertifika alındıktan sonra desteği alabilmek için ise girişimi geçekleştirilen işin tüm harcama ve masrafları kuruma ibraz edilmelidir.

Kimler alabilir;

-Kişinin İŞKUR’a kayıtlı olması gereklidir yani sahada işsiz bulunmalıdır.
-Kişi 18 yaşını doldurmuş olmalıdır.
-Bu hususta gerçekleştirilen girişimcilik eğitimlerinden daha önce faydalanmamış olunmalıdır.
-İŞKUR tarafından sağlanan “iş ve meslek danışmanlığı hizmeti”nden olumlu görüş elde edilmiş olunmalıdır.
-Toplamda 70 saatlik girişimcilik eğitimini uygulamalı olarak tamamladığınız takdirde sertifikayı edinebilirsiniz ve bu proje sürdüğü müddetçe de geçerli kalır. 

 

Tarih : 28.2.2017
Yorum Yaz
Ad-Soyad:
E-Mail :
Mesaj:
En fazla 500 karakter. 500 karakter kaldı.
Güvenlik:
Yorumlar
Henüz yorum yapılmadı.
 
Luvoco Gourmet Coffee

 
Lokman Aktar

 
Tostcuu

 
Viking Burgers

 
Bulgurium Bayilik

 
Girişimcilik
İş Fikri Olanlar, Gi..
MEK, İŞ-KUR, KOSGEB ve Kent Konseyi Kadın Meclisi’nin ortaklaşa düzenlediği uygulamalı girişimcilik kursu başlıyor. Her..
Devamı >
Genç yatırımcı ‘Burg..
Genç girişimcilerin yeni yatırım alanı burger restoranları oluyor. Türkiye’de hızla yayılan burger restoranları kurumsal..
Devamı >
Maliyetsiz Pazarlama..
Maliyetsiz Pazarlama, Yeni kurulan işletmenizin pazarlama aşaması için para harcaması gerekip gerekmediğini bilmelisi..
Devamı >
Genç kızların girişi..
Henkel’in saç bakım markası Gliss, genç kızları hayal kurmaya teşvik etmek ve girişimcilik konusunda cesaretlendirmek iç..
Devamı >
Girişimciler sertifi..
ADANA'da Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜMSİAD) ve KOSGEB işbirliği ile gerçekleştirilen ve Adana Ümit Kaymak Aka..
Devamı >
Marka Olma Süreci ve..
Nasıl Marka Olunur? Marka en temel tanımıyla, mal veya hizmetlerinizin aynı alanda diğer hizmet verenlerden ayrılması..
Devamı >
ADÜ’lü gençlere usta..
“KOBİ’lerde Girişimcilik ve İnovasyonun Önemi” konulu etkinlik, Aydın İli Stratejik Planlama ve Yenilik Merkezi (AİSYEM)..
Devamı >
İstanbul Kişisel Gel..
Alanında uzman gerçek eğitimcilerden, profesyonel eğitimler alıp Cv'ne fark katmak istiyorsan bu zirve tam senlik. Ki..
Devamı >
Girişimcileri Şahlan..
Birçok girişimcinin iş ve istihdam oluşturma potansiyelini ortaya çıkarma fırsatı tanıyan ve bu yıl beşincisi düzenlenec..
Devamı >
Kadem'den “Uygulamal..
Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Antalya Temsilciliği 30 kursiyere “Uygulamalı Girişimcilik” eğitimi verdi. “Uygulama..
Devamı >
İEÜ öğrencilerine gi..
UYGULAMALI girişimcilik dersini başarıyla tamamlayan İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) öğrencileri, KOSGEB İzmir Güney Bö..
Devamı >
KOSGEB girişimcilik ..
KOSGEB girişimcilik sertifikası ile sahada aktif olarak iş kurma veya bir ortaklığa katılmak için gerekli eğitiminizi re..
Devamı >
İzmir'de Gençlere gi..
GÖZDE Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Kenan Kalı, gençlere  iş dünyasında zorluklarla baş etmenin yollarını anlatır..
Devamı >