Gold Üye Reklam

 
Facebook
 
Üye Panel
Kullanıcı Adı :
Şifre :
Kayıt Ol
Şifremi Unuttum
İzmir'de Gençlere girişimcilik dersi

GÖZDE Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Kenan Kalı, gençlere  iş dünyasında zorluklarla baş etmenin yollarını anlatırken girişimcilikte başarıya giden yolun insanların kalbine dokunmaktan geçtiğini söyledi.

Op. Dr. Kenan Kalı, Türkiye şartlarında girişimci olmanın büyük cesaret gerektirdiğini belirterek, “Ülkemizdeki şartlara baktığımızda girişimci olmaktan caymanız için birçok neden mevcut. İnsanlar oturup düşündüğünde ve bir akıl muhasebesi yaptığında genellikle girişimci olmaktan vazgeçiyor. Ancak içinde bir nebze olsun delilik taşıyanlar gözlerini karartıp girişimci olmaya karar veriyor. Bu da çok büyük bir cesaret istiyor" dedi. Op. Dr. Kenan Kalı, sözlerini şöyle sürdürdü: 

“Birçok genç sadece işe girerek maaşını hak ettiğini düşünüyor. Aidiyet duyguları yok. Bu da çalıştıkları işyerlerinde mutsuz olmalarına neden oluyor. Çalışanların mutsuzluğu da iş yerine yansıyor. Bu sorunu aşmamız gerekiyor. Gençleri, çalıştıkları kurumları benimseyen yaratıcı ve üretici bireyler haline getirmeliyiz. Eğer bir kurumda çalışmayıp kendi işlerini yapmak istiyorlarsa da yaptıkları işlerde inovatif olmalılar. Kendilerine hedefler belirlemeliler. Bir kasa limon alıp satacaklarsa bile hedefleri ileride ülkenin en büyük manavı haline gelmek olmalı. Yanlarında çalışanlara değer vermeli ve hepsini ailelerinin bir parçası gibi görmeliler."

Tarih : 28.2.2017
Yorum Yaz
Ad-Soyad:
E-Mail :
Mesaj:
En fazla 500 karakter. 500 karakter kaldı.
Güvenlik:
Yorumlar
Henüz yorum yapılmadı.
 
Luvoco Gourmet Coffee

 
Lokman Aktar

 
Tostcuu

 
Viking Burgers

 
Bulgurium Bayilik

 
Girişimcilik
İş Fikri Olanlar, Gi..
MEK, İŞ-KUR, KOSGEB ve Kent Konseyi Kadın Meclisi’nin ortaklaşa düzenlediği uygulamalı girişimcilik kursu başlıyor. Her..
Devamı >
Genç yatırımcı ‘Burg..
Genç girişimcilerin yeni yatırım alanı burger restoranları oluyor. Türkiye’de hızla yayılan burger restoranları kurumsal..
Devamı >
Maliyetsiz Pazarlama..
Maliyetsiz Pazarlama, Yeni kurulan işletmenizin pazarlama aşaması için para harcaması gerekip gerekmediğini bilmelisi..
Devamı >
Genç kızların girişi..
Henkel’in saç bakım markası Gliss, genç kızları hayal kurmaya teşvik etmek ve girişimcilik konusunda cesaretlendirmek iç..
Devamı >
Girişimciler sertifi..
ADANA'da Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜMSİAD) ve KOSGEB işbirliği ile gerçekleştirilen ve Adana Ümit Kaymak Aka..
Devamı >
Marka Olma Süreci ve..
Nasıl Marka Olunur? Marka en temel tanımıyla, mal veya hizmetlerinizin aynı alanda diğer hizmet verenlerden ayrılması..
Devamı >
ADÜ’lü gençlere usta..
“KOBİ’lerde Girişimcilik ve İnovasyonun Önemi” konulu etkinlik, Aydın İli Stratejik Planlama ve Yenilik Merkezi (AİSYEM)..
Devamı >
İstanbul Kişisel Gel..
Alanında uzman gerçek eğitimcilerden, profesyonel eğitimler alıp Cv'ne fark katmak istiyorsan bu zirve tam senlik. Ki..
Devamı >
Girişimcileri Şahlan..
Birçok girişimcinin iş ve istihdam oluşturma potansiyelini ortaya çıkarma fırsatı tanıyan ve bu yıl beşincisi düzenlenec..
Devamı >
Kadem'den “Uygulamal..
Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Antalya Temsilciliği 30 kursiyere “Uygulamalı Girişimcilik” eğitimi verdi. “Uygulama..
Devamı >
İEÜ öğrencilerine gi..
UYGULAMALI girişimcilik dersini başarıyla tamamlayan İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) öğrencileri, KOSGEB İzmir Güney Bö..
Devamı >
KOSGEB girişimcilik ..
KOSGEB girişimcilik sertifikası ile sahada aktif olarak iş kurma veya bir ortaklığa katılmak için gerekli eğitiminizi re..
Devamı >
İzmir'de Gençlere gi..
GÖZDE Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Kenan Kalı, gençlere  iş dünyasında zorluklarla baş etmenin yollarını anlatır..
Devamı >